Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften, donaties en nalaten
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Conflict in de mandenindustrie

1 april 1931 • In Beeld, Personen
Boon, GerritBoon, WillemLakerveld, Piet, veldwachtermandenbreiersmandenindustrieRooijen, H. vanRoth, KlaasstakingStreefkerk, ArieVeldhuizen, FreekVroon, Pieter

Ameide, april 1931: Twee werkwillige mandenbreiers worden, na het middageten, onder begeleiding van een veldwachter naar hun werk gebracht.
Hoofdrolspelers: op de voorgrond (v.l.n.r.) Pieter Vroon (25 jaar), Freek Veldhuizen (52 jaar) en veldwachter Piet Lakerveld (uit Lexmond). De man met hoed, midden op de foto, is schoolmeester  H. van Rooijen (24 jaar), die wellicht leerlingen in de gaten houdt. Aan zijn linkerzijde (met snor, pet en stropdas) loopt Willem Boon (35 jaar). Er zijn twee mannen met opgeheven vuist zichtbaar, die het nadrukkelijk niet eens zijn met de werkwilligen. De man links is Klaas Roth. In het andere geval gaat het om Gerrit Boon. Arie Streefkerk Klaaszoon, rechts op de foto, is het enige schoolkind dat schoenen draagt.

Conflict in de mandenindustrie.
In de mandenindustrie te Ameide is een conflict uitgebroken, dat weldra een grooteren omvang dreigt te zullen aannemen. Onlangs hebben de werkgevers in de mandenindustrie verlaging van het  stukloon ingevoerd, die voor de arbeiders neerkomt op een vermindering van het weekloon met f 1 à f 1,50. Hierover en tevens over de erkenning van het recht van organisatie is reeds Maandag een  staking uitgebroken bij de firma Joh. V.d. Leede. Deze staking omvat 25 man. Donderdag is opnieuw aan twee werkgevers een ultimatum gesteld, waarin wordt geeischt, de loonsverlaging voor Maandag 16 dezer ongedaan te maken. Mocht op dezen datum niet voldaan zijn aan dezen eisch, dan zal een staking worden afgekondigd, welke naar schatting 70 a 80 man zal omvatten. De betrokken arbeiders zijn georganiseerd in den Algemene Bond van Meubelmakers en den Ned. Christ. Bond van Houtbewerkers.
Uit: “Het Vaderland” van 17 februari 1931.

Tweet
De Prins 05-11-1930
Paardenmarktfoto van de kinderen Boom

Gerelateerde artikelen

  • Begraafregister Oude Begraafplaats Ameide geactualiseerd

  • Ameide vóór de kerstdagen

  • De kerk van Tienhoven

  • Huibert Antonie Ravenswaaij

Zoeken

Filter op categorieën

Populaire trefwoorden

4 mei 1672 burgemeester Diepenhorst, Frank Arie Diepenhorst, Teuntje Dodenherdenking doopboek Herlaar Hoon, P.A. de Open Monumentendag Paardenmarkt Prinsengracht Stadhuis trouwboek

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bestellen

Wil je een van de publicaties bestellen?
Bestellen
  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 700 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer…

  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden
    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​