Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften, donaties en nalaten
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Paardenmarkt 11 oktober 1877

23 september 2018 • Activiteiten, Nieuws

De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is ook in 2018 weer present in een kraam op de Paardenmarkt. Kom je op donderdag 11 oktober 2018 ook onze marktkraam bezoeken?

Hierna vind je enkele krantenknipsels over de op 11 oktober 1877 gehouden Paardenmarkt. Het besluit van de burgemeester De Kleijn is beschreven. De dienstregeling van de stoomboot is speciaal voor deze dag aangepast. Het aantal paarden dat in 1877 aan de lijn stond mag men veilig op 1100 stuks schatten, terwijl er 260 veulens en 50 hitten ter markt gebracht waren, aldus het verslag in de Schoonhovensche Courant.


De Burgemeester van Ameide maakt bekend dat de van ouds beroemde PAARDENMARKT dit jaar invalt, Donderdag 11 October a.s. en dat de druk bezochte VRIJE BEESTENMARKT dit jaar wordt gehouden, Dingsdag den 16 October d.a.v.

Ameide, 5 October 1877

De Kleijn

Schoonhovensche Courant 7 oktober 1877


Schoonhovensche Courant 30 september 1877


Hoe ongunstig de weersgesteldheid ook was, zoo heeft zich niettemin de gewone jaarlijksche paarden- en veulenmarkt te Ameide, Donderdag jl. gehouden, gekenmerkt door eene drukte zooals men in jaren niet gezien had. Het aantal paarden dat aan de lijn stond mag men veilig op 1100 stuks schatten, terwijl er 260 veulens en 50 hitten ter markt gebracht waren. Van den handel kan men getuigen, dat die tamelijk levendig was. Anderhalfjarige paarden werden veel voor Pruisische rekening gekocht en voor f 200 tot f 330 van de hand gedaan. Door de Schoonhovensche en Vreeswijksche booten zijn, behalve een aanzienlijk getal paarden en veulens, veel marktbezoekers aangebracht.

Schoonhovensche Courant 14 oktober 1877


 

Tweet
Allertreurigst voorbeeld van onmenschelijkheid
Bestuursvergadering 25 september 2018

Gerelateerde artikelen

  • Dodenherdenking 2025

  • Algemene Ledenvergadering 2025

  • Nieuwsblad HVAT 2025 – 1

  • Verslag bestuursvergadering 3 maart 2025

Zoeken

Filter op categorieën

Populaire trefwoorden

4 mei 1672 burgemeester Diepenhorst, Frank Arie Diepenhorst, Teuntje Dodenherdenking doopboek Herlaar Hoon, P.A. de Open Monumentendag Paardenmarkt Prinsengracht Stadhuis trouwboek

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bestellen

Wil je een van de publicaties bestellen?
Bestellen
  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 700 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer…

  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden
    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​