Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften, donaties en nalaten
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Terra Nova komt naar Ameide

1 september 2018 • Activiteiten, Nieuws
Terra Nova

Breng een bezoek aan de Terra Nova.

Ongeveer waar het pontje ligt, was in de vorige eeuw de loswal. Hier legden vrachtschepen aan om de meelfabriek te bevoorraden en raderboten pikten er mensen op om ze richting Rotterdam of Culemborg te vervoeren. De buurtvereniging De Dijck heeft een van de prachtige vrachtschepen, de Terra Nova uit 1929, weten te strikken voor een weekje nostalgie.  Vanaf dinsdag 4 september 2018 kunnen baliebijters en buitenlui iedere dag van 14 tot 20 uur aan boord gaan om het schip te bekijken.


Bron: Het Kontakt 30 augustus 2018


Nostalgie tijdens de Lichtjesdagen

Bron: Het Kontakt 30 augustus 2018

AMEIDE • Ongeveer waar nu in Ameide het pontje ligt, was in de vorige eeuw de loswal. Hier legden enorme vrachtschepen aan om de meelfabriek te bevoorraden en prachtige raderboten pikten er mensen op om ze richting Rotterdam of Culemborg te vervoeren.

Voor de feestweek heeft de buurtvereniging De Dijck een van die prachtige vrachtschepen, de Terra Nova uit 1929, weten te strikken voor een weekje nostalgie. Op maandag 3 september komt het schip rond de middag over de Lek aan en vanaf dinsdag 4 september kunnen baliebijters en buitenlui bijna iedere dag tussen 14.00 en 21.00 uur aan boord gaan om het schip te bekijken. De toegang is geheel gratis. Aan boord is een doorlopende foto- en filmtentoonstelling over het Ameide van honderd jaar geleden en ook zullen er activiteiten plaatsvinden, die staan aangekondigd op www.ameidelichtstad.nl

Enorme schuit
Het motorvrachtschip Terra Nova werd gebouwd in 1929 en was voor die tijd een enorme schuit, vijftig meter lang en bijna zeven meter breed. Het was een kwaliteitsschip dat met de beste materialen gemaakt werd en daarom al snel de bijnaam Parel van de Rijn kreeg. Tot in de late jaren negentig heeft het schip dienst gedaan als vrachtschip, daarna besloot de eigenaar het in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen. Het woongedeelte heeft hij tot in de fraaiste details gerestaureerd en het ruim heeft hij omgetoverd in een bijzonder sfeervol en gezellig grand café. Zelfs de originele motor zit er weer in.

De Terra Nova blijft maar een week. Voor meer informatie: www.terranova1929.nl . Voor meer informatie over de Lichtjesdagen in Ameide: www.ameidelichtstad.nl

Programma
Aan boord is een doorlopende foto- en filmexpositie over het Ameide van honderd jaar geleden, die gratis voor publiek toegankelijk is op onderstaande tijden. Op vrijdagmiddag is er een lezing van oud-schipper IJsbrand Verveer, die ook zijn fotoarchief ter beschikking heeft gesteld voor de expositie aan boord. De Termeise film is van Anja van der Grijn en er is ook een kledingexpositie van Krijn van der Ham.
De Terra Nova is gratis te bezichtigen op de volgende dagen en tijden: maandag 3 september rond 12.00 uur aankomst over de Lek, dinsdag 4: open van 18.00-21.00 uur, woensdag 5: open van 14.00-21.00 uur, donderdag 6: open van 14.00-21.00 uur, vrijdag 7: van 15.00-16.00 uur lezing IJsbrand Verveer ‘Een reis met de Lekboot’. Entree 2 euro, reserveren per e-mail via carbona@zonnet.nl. Tot 6 september open van 10.00-15.00 en 16.0021.00 uur. Zaterdag 8: open van 10.00-21.00 uur. Betreden van het schip is voor eigen risico. Er zijn helaas geen aanpassingen voor minder valide personen.

Tweet
Bestuursvergadering 28 augustus 2018
Open Monumentendag 2018

Gerelateerde artikelen

  • Dodenherdenking 2025

  • Algemene Ledenvergadering 2025

  • Nieuwsblad HVAT 2025 – 1

  • Verslag bestuursvergadering 3 maart 2025

Zoeken

Filter op categorieën

Populaire trefwoorden

4 mei 1672 burgemeester Diepenhorst, Frank Arie Diepenhorst, Teuntje Dodenherdenking doopboek Herlaar Hoon, P.A. de Open Monumentendag Paardenmarkt Prinsengracht Stadhuis trouwboek

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bestellen

Wil je een van de publicaties bestellen?
Bestellen
  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 700 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer…

  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden
    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​