Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften, donaties en nalaten
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Van der Leeden Mandwerk 100 jaar

30 mei 2015 • Nieuws
Ee, Coert vanHeuvel, Hans van denLeeden, Luuk van derLeeden, van der Mandwerk

Het oude stadhuis op de Dam in Ameide bood zaterdag 30 mei 2015 in de middaguren een ongebruikelijke aanblik. De nationale driekleur en de vroegere stadsvlag van Ameide waren uitgestoken op de tweede verdieping van het uit 1644 daterende Rijksmonument en het bordes was versierd met bloemen, vlaggen en producten van Van der Leeden Mandwerk. Hetzelfde gold voor het plaveisel van de Dam.

De activiteiten werden ontplooid om luister bij te zetten aan de viering van het jubileum van het in 1915 in Tienhoven opgerichte en sinds 1995 in Ameide gevestigde, wereldwijd opererende concern, waarbij in Nederland dertig, in de Volksrepubliek China duizend tot tweeduizend en in Indonesië acht- tot tienduizend mensen werkzaam zijn.

Tijdens een bijeenkomst in het stadhuis werd niet alleen de gebruikelijke Nederlandstalige, maar – voor het eerst in de geschiedenis – ook een gedeeltelijk Engelstalige versie gepubliceerd van het Nieuwsblad van de Historische Vereniging Ameide en Tienhoven, waarvan het middengedeelte in beide gevallen gewijd is aan het honderdjarig bestaan van het familiebedrijf.

Burgemeester Coert van Ee van de gemeente Zederik en voorzitter Hans van den Heuvel van de Historische Vereniging staken bij die gelegenheid de loftrompet over de 46-jarige Luuk van der Leeden, de huidige eigenaar van Van der Leeden Mandwerk, en zijn ouders, grootvader en overgrootvader, die “door de jaren heen in tijden van voor- en tegenspoed met veel elan leiding hebben gegeven aan de ontwikkeling van het bedrijf”, zoals de burgemeester het formuleerde. Verder noemde hij het van groot belang dat in Ameide en Tienhoven “ruimte wordt geboden aan de verdere expansie van deze onderneming, die daar zozeer geworteld is”.


Hierna kun je afbeeldingen bekijken van de bijeenkomst in het oude stadhuis en van de Dam ten tijde van de bijeenkomst.


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


van der Leeden 100 jaar


Tweet
Resultaat Clubkas Campagne
Nieuwsblad HVAT 2015-2

Gerelateerde artikelen

  • Dodenherdenking 2025

  • Algemene Ledenvergadering 2025

  • Nieuwsblad HVAT 2025 – 1

  • Dronkenschap en drankbestrijding in vroeger eeuwen

Zoeken

Filter op categorieën

Populaire trefwoorden

4 mei 1672 burgemeester Diepenhorst, Frank Arie Diepenhorst, Teuntje Dodenherdenking doopboek Herlaar Hoon, P.A. de Open Monumentendag Paardenmarkt Prinsengracht Stadhuis trouwboek

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bestellen

Wil je een van de publicaties bestellen?
Bestellen
  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 700 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer…

  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden
    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​