Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften, donaties en nalaten
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Wegwijzer Ameide 1979-12-16

12 december 2019 • Collecties, Nieuws, Wegwijzer

Kerstverhalen door de jeugd
Aan de leerlingen van de 5e en 6e klas van de lagere scholen in Ameide en Meerkerk hebben we gevraagd of zij voor “De Wegwijzer” een kerstverhaal wilden schrijven.
We kregen hierbij spontane medewerking van de hoofden van de drie scholen, te weten: de heer Breure (hoofd School met de Bijbel te Ameide), de heer Gilberts (hoofd Hendrik van Brederodeschool te Ameide) en de heer Schout (hoofd Prinses Marijkeschool te Meerkerk). Uit de inzendingen van hun school zochten zij er de beste uit. Wij hopen dat iedereen de verhalen met net zo veel plezier leest als wij.

Ameidenaar Paul Versluis Nederlands Biljartkampioen
Dinsdag 20 november werd de Nederlandse biljart kampioen extra libre klasse I door het College van B & W van Ameide, in bijzijn van familie en bestuursleden van de 2 biljartverenigingen, op het Stadhuis ontvangen.
Nadat de heren Paul Versluis en Adrie van Wijk in de voorronden naar de overgangsklasse (met een gemiddelde van 20) gepromoveerd waren volgde te Bladel (N.B.) het uiteindelijk kampioenschap.
Een enthousiaste voorzitter Eim de Groot informeerde ’s zondags direkt burgemeester Bakker dat Ameide een Ned. kampioen biljarten had gekregen en dat Adrie van Wijk vijfde was geworden.
De burgemeester bood Versluis een ets van Ameide aan en mevrouw Versluis een bos bloemen.
“We zijn trots op Uw behaalde succes als college. Uw inspanning is beloond. Je wordt nu erkend en herkend – dit moet toch een grote voldoening geven voor jezelf, voor je klub en voor de gemeenschap Ameide”, aldus burgemeester Bakker.
Voorzitter Eim de Groot zei o.a.: “dit is een geweldige prestatie. Het is een reklame voor de sport en het zal ons stimuleren. Biljarten kan men vaak tot de laatste levensjaren spelen. Wij zijn blij dat door dit succes de biljartsport ook uit de kroegsfeer gehaald wordt”.
Namens de biljartvereniging D.O.S. uit Ameide en eigenaars Co en Ellen van “Lekzicht” bood voorzitter J. Roodhorst een envelop met inhoud aan.
Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen.

Wegwijzer Ameide 1979-12-kerst

Tweet
Voorstraat
Lezing over Gorcumse molens

Gerelateerde artikelen

  • Dodenherdenking 2025

  • Algemene Ledenvergadering 2025

  • Nieuwsblad HVAT 2025 – 1

  • Dronkenschap en drankbestrijding in vroeger eeuwen

Zoeken

Filter op categorieën

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

De Wegwijzer

De Wegwijzer is een huis-aan huisblad. Dit blad werd uitgegeven door DRUKKERIJ CREZÉE te AMEIDE. Dit blad werd gratis verspreid in Ameide, Tienhoven, Langerak, Nieuwpoort, Goudriaan, Noordeloos, Hoornaar, Hoogblokland, Meerkerk, Lexmond, Hei- en Boeicop, Leerbroek en Nieuwland. De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven heeft sinds haar oprichting veel van de uitgegeven Wegwijzers verzameld. In de Wegwijzers zijn veel waardevolle redactionele artikelen gepubliceerd. De advertenties in dit blad geven een prachtig tijdsbeeld. De door de Historische Vereniging Ameide en Tienhoven verzamelde en gescande Wegwijzers zijn hier te bekijken. Oproep: heb je misschien nog exemplaren van Wegwijzers die nog niet voorkomen op de website, dan willen we graag onze verzameling daarmee completeren.

Nieuwsblad

Door de Historische Vereniging Ameide en Tienhoven wordt 4 keer per jaar een nieuwsblad uitgegeven. In deze bladen wordt altijd aandacht besteed aan nieuwtjes en wetenswaardigheden van de vereniging. Verder worden in de nieuwsbladen artikelen opgenomen die ingaan op een historisch onderwerp van Ameide en Tienhoven. Het ISSN nummer van het nieuwsblad is: 1569-7800. Voor zover aanwezig zijn de verschenen nieuwsbladen nog te bestellen.
  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 700 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer…

  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden
    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​